DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie (w skrócie WFOŚiGW w Lublinie):
telefon: +48 81 532 17 64
e-mail: sekretariat@wfos.lublin.pl
adres korespondencyjny: ul. Wojciechowska 9A, 20-704 Lublin
zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej www.wfos.lublin.pl
Dostępność cyfrowa – zgodność z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu poniższych niezgodności lub wyłączeń:
1. Nie wszystkie dokumenty udostępnione do pobrania są dostępne cyfrowo ze względu na rodzaj dokumentu (np. skany, dokumenty bez struktury).
2. Może się zdarzyć, że na niektórych podstronach nagłówki są użyte niehierarchicznie.
3. Nie do wszystkich fotografii oraz grafik dodano alternatywne teksty.
4. Elementy, których kliknięcie powoduje uruchomienie linku w nowym oknie/karcie przeglądarki internetowej nie informują o tym.
5. Nawigacja za pomocą klawiatury może być na niektórych podstronach nie dostępna.
6. Udostępniane filmy nie mają audiodeskrypcji oraz napisów rozszerzonych (dla niesłyszących).
7. Niektóre elementy strony mogą mieć zbyt mały kontrast.
8. Elementy osadzone pochodzące od zewnętrznych dostawców, np. Google Maps, wyłączone są z obowiązku zapewniania dostępności.
9. Nie wszystkie przyciski formularzy posiadają etykiety.
10. Zdarzają się niepoprawne odniesienia do elementu lub są niedostatecznie opisane
Oświadczenie sporządzono 20 stycznia 2021 roku na podstawie samooceny oraz korzystając z dostępnego narzędzia do oceny strony, Test – European Internet Inclusion Initiative, dostępnej pod adresem http://checkers.eiii.eu z której to wynika iż niniejsza strona internetowa spełnia wymagania w 96.66%. W celu wyeliminowania wymienionych niezgodności podjęte zostaną działania naprawcze.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobami kontaktowymi są Pan Piotr Marosz i Pan Cezary Szymański, email: piotr.marosz@wfos.lublin.pl, cezary.szymanski@wfos.lublin.pl Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu +48 884 935 888. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Dostępność architektoniczna
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, ul. Wojciechowska 9A, 20-704 Lublin. Siedziba Funduszu znajduje się na parterze budynku wielorodzinno-usługowego.
Dostępność wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli
Wejście główne od jest ogólnodostępne w godzinach pracy WFOŚiGW w Lublinie tj. od poniedziałku do piątku w godzinach od 08.00 do 15.00., w tym dla osób niepełnosprawnych z dysfunkcją ruchu. Drzwi wejściowe aluminiowe, duże z uchwytem do otwierania, domofon. Istnieje możliwość wjazdu i poruszania się na wózku w budynku (brak progów).
Rodzaje dostosowań wewnątrz budynku
Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze budynku.
W budynku nie ma pętli indukcyjnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Miejsca parkingowe wyznaczone dla osób niepełnosprawnych i sposób korzystania z nich
Przy budynku wyznaczono miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych, wjazd na parking od ulicy Wojciechowskiej.
Wstęp z psem asystującym
Na teren budynku można wejść z psem asystującym oraz psem przewodnikiem.
Tłumacz języka migowego
W budynku nie ma tłumacza języka migowego, ani możliwości skorzystania z usługi tłumacza on-line.
Informacja na temat procedury
Uprzejmie informujemy, że zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji na warunkach określonychw ustawie. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz wskazanie sposobu kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich. Link do strony internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich – www.rpo.gov.pl